הגענו לרגעים המאושרים הקטן - גדל, והגיע לגיל המצוות

אז איזה אירועים צפויים בבר מצווה?
מה חוגגים ומה מחלקים בבר מצווה?
איזה מזכרות לבר מצווה מומלצות ואיזה פחות?

1. עליה לתורה
שבה הילד שהגיע לגיל הבר מצווה עולה לתורה ביום שני או חמישי - אלה שני ימים שבהם מוציאים את ספר התורה והחתן בר מצווה קורא בתורה קטע מתוך הפרשה לאחר שלמד לקרוא עם טעמים. וכן ביום זה, הילד - בר המצווה מניח תפילין בפעם הראשונה ומתעטף בטלית. את סדר הדברים והמסורת לבר מצווה צריך לברר לפני כן, שכל עדה ומנהגיה. ביום זה ההורים שמחתם רבה, נוהגים להזמין ביום זה של עליה לתורה,את המשפחה לבית הכנסת בזמן שהילד עולה לתורה, נהוג לחלק לילדי ביה"כ סוכריות. בימינו, המשפחות שבאות לביה"כ עליה לתורה בר מצווה - לא תמיד מגיעות מוכנות וראויות להיכנס למקום קדוש, על כן נהגו לחלק מטפחות\ צעיפים לנשים וכיפות לגברים.
יש שעורכים את כל הטקס של עליה לתורה בכותל.

 2. אירוע בר מצווה
בד"כ זהו אירוע האולם, שבה הורי הילד רוצים לחלוק את שמחתם עם מכריהם ומשפחתם המורחבת. ערב זה - סעודת מצווה וראוי לכבד רבנים שיבואו ויכבדו את האירוע בדברי תורה, ובזה לתת לילד בר מצווה ברכה לתחילת דרכו כבוגר. ראוי ורצוי כמובן, שהילד יאמר דרשה בבר מצווה, ובכך ניכר בגרותו. את הדרשה רצוי להכין לפני כן, ולהקריא אותה לכל הקהל. בערב זה מחלקים מזכרות המסמלות את בר מצווה, כגון קופסאות בצורת תפילין או סוכריות ספר תורה ועוד...

3. שבת חתן- בר מצווה
זהו אירוע שבו חתן בר מצווה עולה לתורה בשבת בביה"כ וקורא בתורה. ומכוון שהמשפחה רוצה להיות נוכחת בעת קריאת החתן בר מצווה בתורה נהגו להזמין את המשפחה לסעודת שבת.
היום השתדרגנו, והרבה משפחות בעלי שמחת בר מצווה, מעדיפות לסגור שבת במלון או בית הארחה למשפחה וקרוביה, יש שיעדיפו לעשות סעודה או סעודות בחדר אוכל של ביה"כ כדי להשאר עם קהל המתפללים הקבוע שאליו רגילים בני הבית, ויש גם שמתאפשר להם הכנסת אורחים בבית כשהתפילות הם בביה"כ הקבוע שאליו רגילים להגיע. כך או כך העיקר שיהיה בשמחות! 

כיסוי ללחם באריזת תחרה לבנה


אצלנו תוכלו למצוא מזכרות לכל סוגי האירוע של בר מצווה החל ממבחר מטפחות ראש לחלוקה לנשים וכיפות ממותגות במחשוב חדשני מהיום למחר וכן ערכות יוקרה לחלוקה בחדרי אירוח למשפחות.... מה שנשאר זה לבחור ולהזמין

להתראות בשמחות