בס"ד

היום מזכרות זה חלק בלתי נפרד מהאירוע, יש מושקעים יותר ויש מושקעים פחות ... אך, כל אירוע מתחיל או מסתיים בחלוקה של מזכרת מעניינת ואם נלך אחורה בשנים נראה שזו לא תופעה חדשה או אופנה שנכנסה אלינו, רק שפעם בעלי השמחה היו מכינים בעצמם את המזכרת , פחות דיגיטלית, פחות מעוצבת, אך משהו סמלי שמביע אות הכרה לאורח תמיד היה. עם השנים כמו בכל דבר אחר השתכלל גם התחום הזה ונהפך לחלק בלתי נפרד של ההזמנה.
עתה ננסה לכוון אתכם, מתוך ניסיון של שנים בתחום המזכרות לאירועים, איך ומה לעשות קודם ההחלטה:

1. כמות המזכרות- זוהי שאלה שמטרידה כמעט כל זוג שמגיע אלי, אז ככה קודם צריך להבדיל בין אירוע עם כמות מצומצמת של אורחים כמו חינה, ערב המקווה, שבת חתן לבין אירוע עם כמות המונית של אורחים כמו חתונה, בר מצווה וכו'... לאירוע עם כמות מצומצמת של אורחים מחלקים לכולם ושומרים בצד כ-20% מזכרות  לכל מי שלא קיבל, לכל מי שיבוא למחרת אליכם לבית וייתן מעטפה,  לאירוע עם כמות המונית של אורחים בדרך כלל, הזוג מחליט לחלק את המזכרת אחת- למשפחה כלומר לחלק או רק לנשים באירוע או רק לגברים באירוע או לתת לכל משפחה שנכנסת לאולם, וכך מעליו הכמות היא מצטמצמת.

2. מועד החלוקה- ישנם הרבה שיטות חלוקה אני אוהבת את כולן, רק צריך לבחור מה נראה לכם לאופי: א) חלוקה על כל צלחת- זה מרשים, עשיר, קחו בחשבון שיהיו כאלה שייקחו גם מהצלחת של השכן ויצאו כמה אנשים מהאירוע שלכם שלא קיבלו... החלוקה זו מוצלחת במיוחד כשמדובר במזכרות מסוג הספרונים או הברכונים. ב) חלוקה לכל אורח בכניסה- זה מפתיע, מרגש, ואולי גם יגרום שהמעטפה תתפח עוד יותר בעקבות החלוקה.... יחד עם זה כל הערב להסתובב עם המזכרת זה פחות נוח במיוחד שלא כולם מביאים איתם תיקים ואם כבר אז תיק ערב קטן שלא מכיל, ולרוב אחרי כמה כוסיות הזוג ישכח מהמזכרת ואתם תגלו בסוף הערב הרבה מזכרות נשכחו...ג) חלוקה לכל אורח בסיום האירוע- זה מאוד נעים, וגם יוצאים תמיד עם הרגשה טובה, המזכרות  לא נשכחות, ואם יש בתוכן גם משהו מתוק זה תמיד נחמד בסוף הארוחה... אך מה שקורה זה שיש אורחים אשר יוצאים בטרם סיום האירוע מסיבות שונות ובעלי השמחה לא תמיד מספיק ערניים לשים לב לכך ואז האורחים האלה יצאו מפסידים את המזכרת היקרה שלכם וחבל. ד) חלוקה במהלך האירוע- שוב זה תלוי באופי המזכרת אם היא קשורה לאותו הרגע אז כן, כמו למשל צעיפים לנשים, עוד לא נפגשתי באירוע ששכחו או שהשאירו אותן...

3. צורת ההגשה של המזכרות- יש כאלה שאוהבים לחלק מתוך הסלסלות, זה סגנון מסורתי של החלוקה, אני יותר מתחברת לסגנון המעוצב, החדשני והיוקרתי שבו, המזכרות מוצגות על פלטות הגשה בכמה קומות ( זה תלוי בכמות המזכרות) ומסמלות את אופי  האירוע  כך למשל אני אוהבת ליצור מיני חופה המגיעה בקומות ועליה ומתחתיה מונחים המזכרות. בצורה מסוגננת ומרשימה לעין. בדרך כלל זה מאוד מרשים וגם מפאר את האירוע, יחד עם זאת אני תמיד דואגת לעטוף את כל הפלטות הענקיות, בצלופן כדי שהאורחים יוכלו ליהנות מהמראה ולא לחטוף מהר... אלא ההחלטה לחלוקה נשארת אצל בעלי האירוע בעת הסרת הצלופן ...

4. איפה כדאי לרכוש? ישנם כל כך הרבה חנויות, אתרים, העוסקים בתחום המזכרות לאירועים, המזכרות לאורחים... מה שאני תמיד אומרת ללקוחות שלי כשמזמינים מזכרות לאירוע, צריך לקחת בחשבון את כל המחיר של המזכרת: הכלי עצמו או המזכרת, המילוי, גרפיקת הקדשה, העטיפה, האריזה, הריצות והזמן היקר, הדלק ועוד... כמה יוצא לי לשלם בסופו של דבר? ואולי כבר שווה לי מבחינה כספית להזמין את המזכרות אצל המתמחים בתחום שהם ממלאים, הם אורזים, ואנחנו חוסכים! בדרך כלל זה הרבה יותר משתלם מכל הבחינות במזכרות בטעם זה באמת משתלם .

5. וכשאתם מזמינים דרך האתר, אנא הקפידו לקרוא את כל השורות וגם בין השורות....
אז אני מאחלת לכם המון מזל טוב, 

ממני - מזכרות בטעם- בוטיק היוקרתי