האירוע מתקרב, הלב פועם, ורוצים לתת מתנה לאורחים שיזכרו את הערב המיוחד הזה, ההתלבטויות רבות, אולי מחזיק מפתחות, אולי מפיץ ריח, נו באמת יש יותר יפה מכיפה ממותגת? טוב אז קדימה החלטנו לבחור כיפה על הדפסה יפה שתשאיר רושם וגם בסופו של דבר - זה נצרך (אולי ישכחו להביא כיפה) וגם הייתי רוצה לראות את כולם עם השם שלי. איך אני שוחה בתוך כל העולם הזה יש בלי סוף כיפות, עליות, הדפסות איך בוחרים את הכי יפה, הכי יוקרתי, הכי זול והכי מרשים. טוב אז מזכרות בטעם, מומחים בתחום נספר לך את הסודות ואת כל הפרטים שאת\ה כלקוחה\ה צריך\ה לקחת בחשבון.

גודל הכיפה- לכיפה יש גדלים, הרבה לא יודעים זאת, ומזמינים כיפות, ופתאום מקבלים כיפה קטנה שמתאימה לילדים קטנים, או להיפך כיפה ענקית בגודל הצלחת, יואו !! מה עושים אין למי להתלונן ופשוט זה לא נראה טוב בשבילכם! אז ככה, לוקחים כיפה מקפלים אותה ב-2, לוקחים סרגל ומודדים מקצה אחד אל הקצה השני, ומה שיצא לנו בס"מ זה גודל הכיפה. המידות נעות בין 15 ס"מ (קטנה מאוד) ל-24 ס"מ (גדולה מאוד). טוב אז קצת שיעור היסטוריה, לפני כ-15 שנה לא היה מבחר עשיר במיוחד בכיפות מבחינת הגדלים, כולם היו שמים כיפות דאי גדולות המתלבשות על הראש והיו שמחים. עם הזמן, הצעירים עם כל שנה הקטינו את הכיפות והיום אנו מוצאים יותר ויותר ביקוש לכיפות קטנות יחסית שנחשבות לסטנדרט (מידה 17 ס"מ- 19 ס"מ) . אם יש אנשים שרוצים או מעוניינים בגודל מסוים של כיפות, עדיף שישאלו קודם שמזמינים, כי גודל הכיפה לא נחשבת לפגם ולא למשהו מוסתר, ויחד עם זה אי אפשר להחליף לכיפות אחרות אחרי שהן מודפסות.


צבע הכיפה- טוב, פה אנחנו נכנסים לעוד התלבטות לא קטנה, אבל אל תדאגו, בסוף נעזור לכם לבחור מה שהכי טוב עבורכם! צבע הכיפה מעיד על שייכות לזרם בו נמצא האדם. כיפות שחורות שייכות לזרם החרדי, כיפות צבעוניות שייכות לזרם הלאומי- דתי, כיפות לבנות שייכות לאירועים, שבתות וימים טובים, מתאימות לכלל יהודים. כיום גם כיפות בצבע אפור נכנסו לליין האירועים כי הן פשוט נראות טוב על גברים. אז אם יש לכם אירוע, אל תהססו פשוט לכו על לבן או אפור. יש מעטים שרוצים להיות מיוחדים אשר יבחרו כיפה כחולה כי בר מצווה זה מסתדר עם צבע כחול, עד היום לא הבנתי מה לבר מצווה ולצבע הכחול? לא חשוב, אז רוצים כיפות כחולות. 


מרקם הכיפה (סוג הבד של הכיפה)- זה עניין של מחיר ושל מראה חיצוני מבחינת היופי ולא יותר. נתחיל כמובן מהזול- כיפות סאטן לבנות זולות, סטנדרטיות, מוכרות לנו היטב, אני קוראת להן בשפה המקצועית כיפות חד פעמיות. יש את הכיפות הסאטן האיכותיות שהן עשויות מבד סאטן לבן אמיתי, המראה שלהן הוא הרבה יותר יפה, הן יושבות על הראש של הגבר הרבה יותר טוב, בקיצור שווה. יש כיפות פשטן העשויות מבד פשטן, אלה כיפות בסטייל, למי שיש לו מושג של כיפה על הראש, למי שיש שייכות לדת, ירצה את הכיפות האלה, האורחים ישמרו על הכיפות ומן הסתם גם יניחו את הכיפה על הראש בשעת הצורך (שבתות, חגים, בתי כנסת וכאלה). היופי בכיפות פשטן זה הצבע, כיפות פשטן באות בכל מיני צבעים אפור בהיר, ואפור כהה, חום בהיר וחום כהה, שמנת, לבן, כיפה עם רקמת מגן דוד או חלקה זה רק עניין של טעם. כיפות עור, כיפות ג'מס, כיפות מכל מיני בדים מבריקים, הכל הולך והכל כפרי הדמיון של המזמין, כיף להתחדש בכיפה חדשה שעשויה מבד מעניין כלשהו זה הופך להיות סוג של תכשיט לגבר, הופעה משלימה. וכיפה יפה נותנת טון של יוקרה ואיכות.


הדפסה על הכיפה- יש מלא סוגים של הדפסות, אנחנו במזכרות בטעם עובדים עם שני סוגי הדפסות: 1.הדפסה ממוחשבת בצבע מלא- הדפסה איכותית, מהחדישות שיש בשוק ההדפסות, דיוק של 100%, ההדפסה יוצאת איכותית, ניתן לבחור באיזה צבע להדפיס, הכיפה מודפסת יוצאת מרשימה ותוצאה פשוט ואו!!! 2. הדפסת סילבר- הדפסה כסופה על הכיפה למראה קלאסי ויוקרתי. הדפסה זו גם מתאימה לצבעים כהים של כיפה, כך למשל לכיפות כחולות שרוצים להדפיס זה אפשרי רק עם הדפסה סילבר, אשר נראת מושלם גם על בדים כהים.


מיקום ההדפסה- התלבטות לא קטנה, ולא תמיד חושבים על זה, איפה להדפיס בצד החיצוני של הכיפה או בצד הפנימי של הכיפה? אז ככה, כיפות סאטן לבנות הסטנדרטיות- אין ברירה, רק בצד החיצוני, אך הכיפות האחרות האיכותיות, כמו פשטן, ג'מס, הסאטן האיכותית ועוד, רצוי אפילו להדפיס בצד הפנימי של הכיפה. וכך האדם מקבל כיפה ממותגת, עם זיכרון מתוק מהאירוע ומצד שני הוא יוכל לשים את הכיפה על הראש גם אחרי האירוע שלך.


חלוקת הכיפות- אירועי בר מצווה- זוהי נישה שבה רוצים לתת לאורחים בשבת חתן או\ו בעליה לתורה כיפה עם מטפחת ראש לנשים, יש כאלה שחוגגים עליה לתורה בכותל , ואו! מאוד יפה לראות את כל האורחים עם אותה כיפה והנשים עם מטפחות ראש לבנות. אירועי חתן כלה- בדרך כלל בשבת חתן רוצים להעניק מתנות שקשורות לשבת כחלק מהמארזים שלנו יש כמובן את הכיפות לאורחים. הכנסת ספר תורה- נהוג לחלוק לגברים כיפות ולנשים מטפחות ראש במהלך הטקס של הכנסת ספר תורה. אירועים שונים בכותל או בבית הכנסת שגם שם מחלקים לגברים כיפות.