החתן שבר את הכוס   -   מזל טוב!!! כל האורחים רצים, מברכים, מתרגשים והולכים לרחבת הריקודים .... איזה כוס לבחור לשבירה? צריך לעטוף אותה? איך לשבור אותה?
אז, לכל המתרגשים והמתרגשות, "לאחר סיום שבע הברכות החתן שובר כוס זכוכית, ויש להזהירו שישבור בעקב רגלו ולא בכף הרגל (כדי שלא יסתכן בחדירת זכוכית לרגליו). וקודם שישבור את הכוס אומר החתן "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני, תדבק לשוני לחכי אם לא וכו'". ויש ששוברים את הכוס אחר הקידושין, קודם החופה. אבל מנהג הספרדים הוא דווקא ששבירת הכוס נעשית בסוף." (נילקח מספר ילקוט יוסף שובע שמחות א', עמ' רל"ח)
שבירת הכוס מסמלת ומזכירה לנו שהשמחה אינה מושלמת בגלל חורבן בית מקדשינו, ולכן אין להכריז מיד לאחר שבירת הכוס-  מזל טוב! וטוב להמתין כמה רגעים, כך שההכרזה מזל טוב לא תהיה קשורה לשבירת הכוס. אם החתן לא מצא כוס זכוכית לשבירה – אפשר לשבור כוס מחרס, נהוג לא לשבור כוס יוקרתית כמו קריסטל אלא לשבור כוס פשוטה. אך אם לא מצא החתן כוס פשוטה אפשר אפילו כוס יקרה כמו קריסטל. הכוס לשבירה צריכה להיות שלמה ולא סדוקה או פגומה, מומלץ לעטוף את הכוס היטב (עדיף בנייר כסף) כדי ששברי הכוס לא יכנסו ברגלי האנשים. במזכרות בטעם תוכלו לרכוש אפילו כוס לשבירת החתן העשויה מזכוכית פשוטה ודקה ועטופה באורגנזה לבנה עם כיתוב "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני",  כי מזכרות בטעם חושבים על כל פרט ופרט בחתונה שלכם, כמו כן תוכלו למצוא במזכרות בטעם אביזרי כלה להשלמת האירוע וכמובן מבחר עשיר ביותר של מזכרות לאורחים. אז שיהיה הרבה מזל טוב! כי אנחנו מרגישים את ההתרגשות שלכם...

(ההלכות נלקחו מתוך ילקוט יוסף שובע שמחות כרך א')